CBC21WA4S00GVL0
Mfr.Part #
CBC21WA4S00GVL0
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Series :
CBC
Mating Cycles :
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) - 21WA4
Note :
Contacts Not Included
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
21 (17 + 4 Coax or Power)
Shell Finish Thickness :
Datasheets
CBC21WA4S00GVL0
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS