CBC21WA4M1000Z/AA
Mfr.Part #
CBC21WA4M1000Z/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS CRIMP
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Gender :
Male
Mounting Style :
Through Hole
Contact Plating :
Gold
Contact Arrangement :
21WA4
Termination Style :
Crimp
Shell Size :
4
RoHS :
Details
Brand :
Amphenol Positronic
Shell Plating :
Tin
Number of Positions :
21 Position
Subcategory :
D-Sub Connectors
Number of Rows :
2 Row
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Shell Material :
Steel
Datasheets
CBC21WA4M1000Z/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4M1000Z/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its CBC21WA4M1000Z/AA pinout, CBC21WA4M1000Z/AA datasheet PDF, CBC21WA4M1000Z/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4M1000Z/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC Series 21 Position-Position Male
CBC21WA4M1000Z/AA Overview
This product is part of the CBC Series.
CBC21WA4M1000Z/AA Features
CBC series
CBC21WA4M1000Z/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC21WA4M1000Z/AA D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP