CBC21WA4M00GV3Z
Mfr.Part #
CBC21WA4M00GV3Z
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 21POS
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Package :
Box
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Connector Style :
D-Sub, Combo
Note :
Contacts Not Included
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) - 21WA4
Base Product Number :
CBC21W
Number of Positions :
21 (17 + 4 Coax or Power)
Mating Cycles :
Shell Finish Thickness :
Datasheets
CBC21WA4M00GV3Z
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS