CBC21W1S0S50V3S
Mfr.Part #
CBC21W1S0S50V3S
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
67
In Stock :
67
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
Series :
CBC
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
RoHS :
N
Datasheets
CBC21W1S0S50V3S
CBC Series
CBC21W1S0S50V3S Overview
As a product of the CBC Series, it can be found in this category.
CBC21W1S0S50V3S Features
CBC series
CBC21W1S0S50V3S Applications
There are a lot of Amphenol
CBC21W1S0S50V3S D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS