CBC21W1S0S50V30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC21W1S0S50V30
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
67
In Stock :
67
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Product Status :
Active
Features :
Mating Cycles :
1000
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Size, Connector Layout :
3 (DB, B) - 21W1
Package :
Box
Series :
CBC
Base Product Number :
CBC21W
Shell Finish Thickness :
Note :
Contacts Not Included
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Color :
Blue
Connector Style :
D-Sub, Combo
Number of Positions :
21 (20 + 1 Coax or Power)
Number of Rows :
2
Datasheets
CBC21W1S0S50V30
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS