CBC21W1S00Z0X/AA
Mfr.Part #
CBC21W1S00Z0X/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
67
In Stock :
67
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Datasheets
CBC21W1S00Z0X/AA
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS