CBC21W1S00H0S/AA
Mfr.Part #
CBC21W1S00H0S/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
10
In Stock :
10
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Datasheets
CBC21W1S00H0S/AA
CBC21W1S00H0S/AA Overview
CBC21W1S00H0S/AA Features
CBC series
CBC21W1S00H0S/AA Applications
There are a lot of Positronic
CBC21W1S00H0S/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS