CBC21W1S000V3S
Mfr.Part #
CBC21W1S000V3S
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
67
In Stock :
67
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CBC21W1S000V3S
CBC21W1S000V3S Overview
CBC21W1S000V3S Features
CBC series
CBC21W1S000V3S Applications
There are a lot of Positronic
CBC21W1S000V3S D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS