CBC21W1S0000X
Mfr.Part #
CBC21W1S0000X
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
67
In Stock :
67
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Tolerance :
0.1 %
Min Operating Temperature :
-55 °C
Free Hanging (In-Line)
Resistance :
34.8 kΩ
Height :
550 µm
Series :
CBC
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Power Rating :
100 mW
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
3 (DB, B) - 21W1
Voltage Rating :
50 V
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
CBC21W
Max Operating Temperature :
155 °C
Datasheets
CBC21W1S0000X
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS