CBC21W1M0S50V3Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC21W1M0S50V3Z
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 21POS
Stock
42
In Stock :
42
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Mating Cycles :
1000
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Note :
Contacts Not Included
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Connector Style :
D-Sub, Combo
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
Number of Rows :
2
Shell Finish Thickness :
Series :
CBC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Color :
Blue
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Base Product Number :
CBC21W
Package :
Box
Number of Positions :
21 (20 + 1 Coax or Power)
Features :
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Shell Size, Connector Layout :
3 (DB, B) - 21W1
Datasheets
CBC21W1M0S50V3Z
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS