CBC21W1M00GEZ
Mfr.Part #
CBC21W1M00GEZ
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 21POS
Stock
33
In Stock :
33
CBC
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
RoHS :
Details
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Datasheets
CBC21W1M00GEZ
CBC Series
CBC21W1M00GEZ Overview
Specifically, it is one of the products in the CBC Series.
CBC21W1M00GEZ Features
CBC series
CBC21W1M00GEZ Applications
There are a lot of Amphenol
CBC21W1M00GEZ D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS