CBC21W1M000TS/AA
Mfr.Part #
CBC21W1M000TS/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 21POS
Stock
42
In Stock :
42
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Brand :
Amphenol Positronic
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
RoHS :
Details
Series :
CBC
Subcategory :
D-Sub Connectors
Datasheets
CBC21W1M000TS/AA
CBC Series
CBC21W1M000TS/AA Overview
A product of the CBC Series, it belongs to the range of products of that series.
CBC21W1M000TS/AA Features
CBC series
CBC21W1M000TS/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC21W1M000TS/AA D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS