CBC17W2S0S50V5X/AA
Mfr.Part #
CBC17W2S0S50V5X/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 17POS
Stock
18
In Stock :
18
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Features :
Mating Cycles :
1000
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Note :
Contacts Not Included
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
CBC
Shell Finish Thickness :
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS