CBC17W2M10GV3X/AA
Mfr.Part #
CBC17W2M10GV3X/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS CRIMP
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Mounting Style :
Mounting Holes
Contact Arrangement :
17W2
D-Sub Mixed Contact Connectors
Contact Plating :
Gold
Mounting Angle :
Straight
Subcategory :
D-Sub Connectors
Number of Positions :
17 Position
Brand :
Amphenol Positronic
IP Rating :
IP65, IP67
Number of Rows :
2 Row
Gender :
Male
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Termination Style :
Crimp
Datasheets
CBC17W2M10GV3X/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC17W2M10GV3X/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its CBC17W2M10GV3X/AA pinout, CBC17W2M10GV3X/AA datasheet PDF, CBC17W2M10GV3X/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC17W2M10GV3X/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP