CBC17W2M0S50V30/AA
Mfr.Part #
CBC17W2M0S50V30/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 17POS
Stock
75
In Stock :
75
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Mixed Contact D-Sub Connectors
CBC Series
CBC17W2M0S50V30/AA Overview
There is a product in the CBC Series.
CBC17W2M0S50V30/AA Features
CBC series
CBC17W2M0S50V30/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC17W2M0S50V30/AA D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS