CBC17W2M0F00S/AA
Mfr.Part #
CBC17W2M0F00S/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 17POS
Stock
13
In Stock :
13
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
CBC
Datasheets
CBC17W2M0F00S/AA
CBC Series
CBC17W2M0F00S/AA Overview
Product number CBC belongs to the CBC Series.
CBC17W2M0F00S/AA Features
CBC series
CBC17W2M0F00S/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC17W2M0F00S/AA D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS