CBC17W2M00Z0Z/AA
Mfr.Part #
CBC17W2M00Z0Z/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 17POS
Stock
33
In Stock :
33
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Contact Arrangement :
17W2
Number of Positions :
17 Position
CBC
Termination Style :
Crimp
Mounting Style :
Mounting Holes
D-Sub Connectors
Gender :
Male
Mounting Angle :
Straight
Number of Rows :
2 Row
Contact Plating :
Gold
Brand :
Amphenol Positronic
IP Rating :
IP65, IP67
Datasheets
CBC17W2M00Z0Z/AA
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS