CBC17W2M00G00/AA
Mfr.Part #
CBC17W2M00G00/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 17POS
Stock
33
In Stock :
33
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
RoHS :
Details
Series :
CBC
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Datasheets
CBC17W2M00G00/AA
CBC Series
CBC17W2M00G00/AA Overview
Specifically, it is one of the products in the CBC Series.
CBC17W2M00G00/AA Features
CBC series
CBC17W2M00G00/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC17W2M00G00/AA D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS