CBC13W6S0S500X/AA
Mfr.Part #
CBC13W6S0S500X/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 13POS
Stock
50
In Stock :
50
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
RoHS :
Details
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Series :
CBC
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Datasheets
CBC13W6S0S500X/AA
CBC Series
CBC13W6S0S500X/AA Overview
There is a product in the CBC Series.
CBC13W6S0S500X/AA Features
CBC series
CBC13W6S0S500X/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC13W6S0S500X/AA D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS