CBC13W6S00Z00/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC13W6S00Z00/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 13POS
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Technology :
Thick Film
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Brand :
Welwyn Components / TT Electronics
Length :
3.1 mm
Packaging :
Reel
Voltage Rating :
200 V
Product Type :
Thick Film Resistors
Tolerance :
1 %
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
RoHS :
Details
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Product :
Thick Film Resistors SMD
Features :
Series :
GWCR
Resistance :
360 kOhms
Subcategory :
Resistors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
TT Electronics
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Mounting Style :
PCB Mount
Width :
2.6 mm
Height :
0.55 mm
Datasheets
CBC13W6S00Z00/AA
GWCR Series
CBC13W6S00Z00/AA Overview
The device resistance should be maintained within the range of 360 kOhms.This product is packaged in a case marked Reel.Product number GWCR belongs to the GWCR Series.
CBC13W6S00Z00/AA Features
GWCR series
CBC13W6S00Z00/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC13W6S00Z00/AA D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS