CBC13W3S10Z0X/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC13W3S10Z0X/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS CRIMP
Stock
114
In Stock :
114
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Contact Plating :
Gold
Mounting Angle :
Straight
Gender :
FEMALE
Number of Rows :
2 Row
Termination Style :
Crimp
Series :
CBC
Contact Arrangement :
13W3
IP Rating :
IP65, IP67
Mounting Style :
Mounting Holes
Number of Positions :
13 Position
Datasheets
CBC13W3S10Z0X/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC13W3S10Z0X/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its CBC13W3S10Z0X/AA pinout, CBC13W3S10Z0X/AA datasheet PDF, CBC13W3S10Z0X/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC13W3S10Z0X/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC Series 13 Position-Position Female
CBC13W3S10Z0X/AA Overview
As a product of the CBC Series, it can be found in this category.
CBC13W3S10Z0X/AA Features
CBC series
CBC13W3S10Z0X/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC13W3S10Z0X/AA D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP