CBC13W3S10GV30/AA
Mfr.Part #
CBC13W3S10GV30/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS CRIMP
Stock
33
In Stock :
33
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Mounting Style :
Mounting Holes
Contact Arrangement :
13W3
Number of Positions :
13 Position
Number of Rows :
2 Row
Gender :
FEMALE
Termination Style :
Crimp
Mounting Angle :
Straight
Contact Plating :
Gold
IP Rating :
IP65, IP67
Datasheets
CBC13W3S10GV30/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC13W3S10GV30/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its CBC13W3S10GV30/AA pinout, CBC13W3S10GV30/AA datasheet PDF, CBC13W3S10GV30/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC13W3S10GV30/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
13 Position-Position Female
CBC13W3S10GV30/AA Overview
CBC13W3S10GV30/AA Features
CBC13W3S10GV30/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC13W3S10GV30/AA D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP