CBC13W3M10GEZ/AA
Mfr.Part #
CBC13W3M10GEZ/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 13POS CRIMP
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
RoHS :
Details
Series :
CBC
Datasheets
CBC13W3M10GEZ/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC13W3M10GEZ/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its CBC13W3M10GEZ/AA pinout, CBC13W3M10GEZ/AA datasheet PDF, CBC13W3M10GEZ/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC13W3M10GEZ/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC Series
CBC13W3M10GEZ/AA Overview
Among the products in the CBC Series, it is one of the most popular.
CBC13W3M10GEZ/AA Features
CBC series
CBC13W3M10GEZ/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC13W3M10GEZ/AA D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP