CBC13W3M00Z0Z/AA
Mfr.Part #
CBC13W3M00Z0Z/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 13POS
Stock
33
In Stock :
33
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Series :
CBD
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
RoHS :
Details
Datasheets
CBC13W3M00Z0Z/AA
CBD Series
CBC13W3M00Z0Z/AA Overview
The product is a member of the CBD Series.
CBC13W3M00Z0Z/AA Features
CBD series
CBC13W3M00Z0Z/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC13W3M00Z0Z/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS