CBC13W3M00GV3X
Mfr.Part #
CBC13W3M00GV3X
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 13POS
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
RoHS :
Details
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Series :
CBC
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Datasheets
CBC13W3M00GV3X
CBC Series
CBC13W3M00GV3X Overview
Product number CBC belongs to the CBC Series.
CBC13W3M00GV3X Features
CBC series
CBC13W3M00GV3X Applications
There are a lot of Amphenol
CBC13W3M00GV3X D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS