CBC11W1S10Z0S/AA
Mfr.Part #
CBC11W1S10Z0S/AA
Manufacturer
Positronic
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB RCPT 11POS CRIMP
Stock
8
In Stock :
8
D-Sub Connector Assemblies
Dielectric :
X7R
Contact Form :
Machined
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage Rating :
300V
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
11 (10 + 1 Coax or Power)
Brand :
Knowles Syfer
Product :
General Type MLCCs
2
Length :
4.5 mm
Color :
Blue
Knowles
Connector Style :
D-Sub, Combo
Subcategory :
Capacitors
Contact Material :
COPPER ALLOY
Tolerance :
5 %
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Current Rating (Amps) :
7.5A
Backset Spacing :
Capacitance :
1000 pF
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
UL94 V-0
Class :
Class 2
Width :
2 mm
Product Type :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Package :
Box
Type :
Safety Certified AC Capacitors
Datasheets
CBC11W1S10Z0S/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC11W1S10Z0S/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Package / Case:1808 (4520 metric), Type:Safety Certified AC Capacitors, CBC11W1S10Z0S/AA pinout, CBC11W1S10Z0S/AA datasheet PDF, CBC11W1S10Z0S/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC11W1S10Z0S/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC11W1S10Z0S/AA Overview
CBC11W1S10Z0S/AA Features
CBC series
CBC11W1S10Z0S/AA Applications
There are a lot of Positronic
CBC11W1S10Z0S/AA D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP