CBC11W1S10GV30/AA
Mfr.Part #
CBC11W1S10GV30/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 11POS CRIMP
Stock
13
In Stock :
13
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
11 (10 + 1 Coax or Power)
Base Product Number :
CBC11W
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
CBC11W1S10GV30/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC11W1S10GV30/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, CBC11W1S10GV30/AA pinout, CBC11W1S10GV30/AA datasheet PDF, CBC11W1S10GV30/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC11W1S10GV30/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC11W1S10GV30/AA Overview
CBC11W1S10GV30/AA Features
CBC series
CBC11W1S10GV30/AA Applications
There are a lot of Positronic
CBC11W1S10GV30/AA D-Sub Connectors applications.
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP