CBC11W1S00ANT20/AA
Mfr.Part #
CBC11W1S00ANT20/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 11POS
Stock
46
In Stock :
46
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
RoHS :
Details
CBC11W1S00ANT20/AA Overview
CBC11W1S00ANT20/AA Features
CBC11W1S00ANT20/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC11W1S00ANT20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS