CBC11W1M10HV5S/AA
Mfr.Part #
CBC11W1M10HV5S/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 11POS CRIMP
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Voltage Rating :
300V
Wire Gauge :
20-24 AWG
Contact Finish :
Gold
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Active
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Package :
Tape and Reel (TR)
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Backset Spacing :
Termination :
Crimp
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Blue
Current Rating (Amps) :
7.5A
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Contact Form :
Machined
Connector Type :
Plug, Male Pins
Series :
Base Product Number :
CBC11W
Datasheets
CBC11W1M10HV5S/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC11W1M10HV5S/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), CBC11W1M10HV5S/AA pinout, CBC11W1M10HV5S/AA datasheet PDF, CBC11W1M10HV5S/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC11W1M10HV5S/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP