CBC11W1M00ANVL0
Mfr.Part #
CBC11W1M00ANVL0
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 11POS
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Mounting Style :
Mounting Holes
Gender :
Male
Termination Style :
Crimp
Number of Rows :
2 Row
IP Rating :
IP65, IP67
Contact Arrangement :
11W1
Number of Positions :
11 Position
Contact Plating :
Gold
Mounting Angle :
Straight
Datasheets
CBC11W1M00ANVL0
11 Position-Position Male
CBC11W1M00ANVL0 Overview
CBC11W1M00ANVL0 Features
CBC11W1M00ANVL0 Applications
There are a lot of Amphenol
CBC11W1M00ANVL0 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS