CBC11W1M00ANT20/AA
Mfr.Part #
CBC11W1M00ANT20/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 11POS
Stock
46
In Stock :
46
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
RoHS :
Details
Series :
CBC
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
CBC Series
CBC11W1M00ANT20/AA Overview
The product is a member of the CBC Series.
CBC11W1M00ANT20/AA Features
CBC series
CBC11W1M00ANT20/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC11W1M00ANT20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS