CBC11W1M000E2Z/AA
Mfr.Part #
CBC11W1M000E2Z/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 11POS
Stock
48
In Stock :
48
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Gender :
Male
Termination Style :
Crimp
IP Rating :
IP65, IP67
Number of Rows :
2 Row
Contact Arrangement :
11W1
Mounting Angle :
Straight
Contact Plating :
Gold
Mounting Style :
Mounting Holes
Number of Positions :
11 Position
Datasheets
CBC11W1M000E2Z/AA
11 Position-Position Male
CBC11W1M000E2Z/AA Overview
CBC11W1M000E2Z/AA Features
CBC11W1M000E2Z/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC11W1M000E2Z/AA D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS