CB3LV-2C-36M000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CB3LV-2C-36M000000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 36.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
CB3LV
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
36MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
HCMOS, TTL
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
40mA