CAV-3.6-0.47
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CAV-3.6-0.47
Manufacturer
Talema
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 470UH 3.6A 2LN TH
Manufacturer :
Talema
Product Category :
Common Mode Chokes
Number of Lines :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
3.6A
Packaging :
Tray
Filter Type :
Signal Line
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
28mOhm
Inductance @ Frequency :
470μH @ 10kHz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
CA
Height (Max) :
0.787 20.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.701Lx0.504W 17.80mmx12.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Datasheets
CAV-3.6-0.47
Talema CAV-3.6-0.47
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD