CA06COME22-27PB
Mfr.Part #
CA06COME22-27PB
Description
CA-BAYONET
Color :
Olive Drab
Fastening Type :
Reverse Bayonet Lock
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Features :
Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
RoHS :
Non-Compliant
Current Rating (Amps) :
22A, 74A
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Termination :
Solder Cup
Package :
Bulk
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shell Size, MIL :
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Voltage Rating :
50V
Number of Positions :
9
Material Flammability Rating :
Series :
MIL-DTL-5015, CA
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Cable Opening :
Datasheets
CA06COME22-27PB
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy and Zinc Die Cast Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup NOT SPECIFIED Olive Drab Cadmium N (Normal) Reverse Bayonet Lock