CA06COM-PG24-28SWB-01
Mfr.Part #
CA06COM-PG24-28SWB-01
Connector Type :
Plug, Female Sockets
RoHS :
Details
Number of Positions :
24
Contact Material :
COPPER ALLOY
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
50V
Fastening Type :
Reverse Bayonet Lock
Series :
CA-COM
Termination :
Crimp
Current Rating (Amps) :
22A
Orientation :
W
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy and Zinc Die Cast Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Silver Nickel W Reverse Bayonet Lock