CA06COM-PG22-19S-B
Mfr.Part #
CA06COM-PG22-19S-B
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating :
50V
Shell Size, MIL :
Ratings :
Dust Tight, IP67, Waterproof
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Orientation :
N (Normal)
Number of Contacts :
14
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Shell Size - Insert :
Series :
CA-COM
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Material :
Copper
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
22A
Termination :
Solder
Current Rating (Amps) :
22A
Min Operating Temperature :
-55°C
Fastening Type :
Bayonet
Gender :
Male
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS :
Compliant
Number of Positions :
14
Mount :
Free Hanging
Connector Type :
Circular, Plug
Product Category :
Standard Circular Connector
Circular, Plug Aluminum Alloy and Zinc Die Cast Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder NOT SPECIFIED Nickel N (Normal) Bayonet