CA06COM-PG22-14S-F42
Mfr.Part #
CA06COM-PG22-14S-F42
Series :
CA-COM
Backshell Material, Plating :
Aluminum Alloy and Zinc Die Cast, Nickel
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps) :
22A
Contact Material :
COPPER ALLOY
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Termination :
Solder Cup
Fastening Type :
Threaded
Voltage Rating :
50V
Published :
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy and Zinc Die Cast Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Silver Nickel N (Normal) Threaded