CA06COM-PG22-14P-01
Mfr.Part #
CA06COM-PG22-14P-01
Series :
CA-COM
Min Operating Temperature :
-55°C
Fastening Type :
Threaded
Current Rating (Amps) :
22A
Color :
Silver
Contact Plating :
Silver
Max Operating Temperature :
125°C
Material Flammability Rating :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Backshell Material, Plating :
Aluminum Alloy and Zinc Die Cast, Nickel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mount :
Free Hanging
Features :
Backshell, Coupling Nut
Voltage Rating :
50V
Number of Positions :
19
Contact Material :
Copper
Gender :
Male
Connector Type :
Circular, Plug
Shell Finish :
Nickel
ECCN Code :
EAR99
Metal
Ratings :
Dust Tight, IP65, Water Resistant
Body Material :
Aluminium
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cable Opening :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
REACH SVHC :
No SVHC
Body Plating :
Nickel
Number of Contacts :
19
HTS Code :
Shell Size - Insert :
Current Rating :
22A
Termination :
Crimp
Package :
Bag
Circular, Plug Aluminum Alloy and Zinc Die Cast Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp NOT SPECIFIED Nickel N (Normal) Threaded