CA02R22-14SA152F80
Mfr.Part #
CA02R22-14SA152F80
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Stock
21
In Stock :
21
Published :
2013
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Contact Finish - Mating :
Gold
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Plating :
Current Rating :
22A
Olive Drab Cadmium
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Termination :
Crimp
Voltage Rating :
50V
Current Rating (Amps) :
22A
Shell Size - Insert :
22-14
Features :
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded