CA02L24-28SWB
Mfr.Part #
CA02L24-28SWB
Description
CONN RCPT FMALE 24P SILVER SLDR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage Rating :
50V
Current Rating :
22A
Orientation :
W
Current Rating (Amps) :
22A
Number of Contacts :
24
Voltage - Rated :
50V
Number of Positions :
24
Mount :
Flanges, Panel, Through Hole
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Operating Temperature :
125 °C
Datasheets
CA02L24-28SWB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 24 Positions Solder Silver Olive Drab Cadmium Bulk W Reverse Bayonet Lock