CA02COME28-22SBF80
Mfr.Part #
CA02COME28-22SBF80
Description
CONN RCPT FMALE 6P SILVER CRIMP
Stock
70
In Stock :
70
Shielding :
Body Material :
Aluminium
Metal
Gender :
Receptacle
Operating Temperature :
-55°C~125°C
COPPER ALLOY
REACH SVHC :
No SVHC
Published :
2000
Current Rating :
135A
Termination :
Crimp
Shell Size - Insert :
28-22
Current Rating (Amps) :
22A 135A
Number of Positions :
6
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy and Zinc Die Cast Panel Mount 6 Positions Crimp Silver Nickel Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock