CA000247R00KB12
Mfr.Part #
CA000247R00KB12
Description
RES 47 OHM 2W 10% AXIAL
Power Rating :
2W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
47Ohms
Max Operating Temperature :
275°C
Max Power Dissipation :
2W
Length :
16.002mm
Power (Watts) :
2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
4.32mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Datasheets
CA000247R00KB12
Vishay / Dale CA000247R00KB12
Through Hole 47Ohms, 2W, Wirewound,