CA000230R00KS44
Mfr.Part #
CA000230R00KS44
Description
RES 30 OHM 2W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Weight :
799.995193mg
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Axial
Termination :
Diameter :
4.32mm
Tolerance :
±10%
Resistance :
30Ohms
Power Rating :
2W
Length :
16.002mm
Power (Watts) :
2W
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
275°C
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
CA000230R00KS44
Vishay / Dale CA000230R00KS44
Through Hole 30Ohms, 2W, Wirewound,