CA000230R00KR18
Mfr.Part #
CA000230R00KR18
Description
RES 30 OHM 2W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
30Ohms
Power Rating :
2W
Diameter :
4.32mm
Package / Case :
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
2
Termination :
Length :
16.002mm
Datasheets
CA000230R00KR18
Vishay / Dale CA000230R00KR18
Through Hole 30Ohms, 2W, Wirewound,