CA00022R700JR05W02
Mfr.Part #
CA00022R700JR05W02
Description
RES 2.7 OHM 2W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
2W
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Series :
CA
Diameter :
4.32mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Resistance :
2.7Ohm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Vishay / Dale CA00022R700JR05W02
Through Hole 2.7Ohm, Wirewound,