CA000218R00JR18
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA000218R00JR18
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 18 OHM 2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Termination :
Axial
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
2W
Max Operating Temperature :
275°C
Series :
CA
Resistance :
18Ohms
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
4.32mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
2W
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Length :
16.002mm
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Datasheets
CA000218R00JR18
Vishay / Dale CA000218R00JR18
Through Hole 18Ohms, 2W, Wirewound,