CA0001R6800JE66
Mfr.Part #
CA0001R6800JE66
Description
RES 0.68 OHM 1W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.170Diax0.460L 4.32mmx11.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Resistance :
680mOhms
Power (Watts) :
1W
Length :
11.684mm
Series :
CA
Max Operating Temperature :
275°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Datasheets
CA0001R6800JE66
Vishay / Dale CA0001R6800JE66
680mOhms, 1W, Wirewound,