CA-301 13.5000M-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA-301 13.5000M-C
Manufacturer
Epson
Package / Case
Cylindrical Can, Radial
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 13.5000MHZ 18PF TH
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Frequency :
13.5MHz
JESD-609 Code :
e2
Load Capacitance :
18pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Type :
MHz Crystal
Size / Dimension :
0.122Diax0.350L 3.10mmx8.90mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.350 8.90mm
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±30ppm