C917U750JZSDAA7317
Mfr.Part #
C917U750JZSDAA7317
Description
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL
Voltage - Rated :
440VAC
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
Temperature Characteristics Code :
SL
Width :
5mm
Published :
Terminal Pitch :
7.5mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Voltage - Rated AC :
300V
EAR99
Length :
8mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
75pF
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
7.493mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±5%